Do góry
menu
Witaj wiosno !!!
28 marca 2017

Witaj wiosno !!!

Wiosna na dobre w zoo już zagościła i wspaniałą pogodę na niedzielne wydarzenie nam podarowała. Dla każdego znalazło się coś do wyboru i koloru, zarówno dla młodszych i starszych. Pani Marchewka zapewniła podczas prezentacji pt. „Co w trawie piszczy?” solidną porcję wiosennych ciekawostek z życia naszej rodzimej flory i fauny. Pani Janina warsztaty z szycia zwierzakowych przytulanek poprowadziła, Iwonka chętnych w kwiatowe wianki własnoręcznie wykonane przyodziała oraz wiosenną dekorację przygotowała.


Piotr pilotował konkursy rodzinne. Było też budowanie domków dla owadów i tworzenie pamiątkowych zajączków z kolorowego papieru. Ornitologiczne wycieczki poprowadziła Pani Żołna, a botaniczne Pani Zapominajka. Pan Marcin Wilga udał się na poszukiwanie wiosny z aparatem fotograficznym i zdjęcia nam przekazał. Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom wiosennego zoo.


Wyposażeni w lunety i lornetki uczestnicy wycieczek bezpiecznie i nieinwazyjnie podpatrywali gniazda ptaków. Wspólnie zastawiali się dlaczego bocianie gniazdo jeszcze jest puste, natomiast kolonia czapli już tętni życiem towarzyskim. Podczas spaceru odnotowano, że budki lęgowe w zoo cieszą się już sporym zainteresowaniem, warto więc je wieszać i w ten sposób wspomagać lokalną bioróżnorodność. Spacer umilały wiosenne śpiewy bogatek, sikorki ubogiej, strzyżyka, paszkota, rudzika, zniczka i zięby. Była to świetna sposobność, aby poćwiczyć umiejętność rozpoznawania ich głosów. Uczestnikom pikniku udało się także podejrzeć w zbiorniku wodnym żaby trawne oraz ich skrzek.


Pani Zapominajka zaprosiła chętnych do poznania pożytecznych wiosennych roślin. Miło było obserwować wielkie zaangażowanie najmłodszych w rozpoznawanie rodzimych gatunków flory, szczególnie przy pomocy lup. Dzieci to naprawdę kochają. Owady też nam towarzyszyły, jak na zawołanie pojawiły się podczas wycieczki motyle i marcowe pszczoły - lepiarki wiosenne.

A wszystko to odbyło się w ramach inauguracji kolejnego roku „Let it Grow”, międzynarodowej kampanii ogrodów zoologicznych zachęcającej do poznawania i dbania o rodzime skarby przyrody.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do ZOObaczenia!

czy wiesz, że...

Ponieważ Ziemia opiekuje się nami zaopiekujmy się Ziemią. Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza, utrzymując ją w czystości i szczęściu.

przyjaciele zoo

  • Radio Gdańsk
  • trojmiasto.pl
  • Straż Miejska Gdańsk
  • Komenda Miejska Policji
  • ostoja
  • Fundacja
  • Schronisko
  • Trójmiejski Park Krajobrazowy